Min e-bok: 1 mÄnad senare

Det var ca en mÄnad som som jag slÀppte min e-bok Att bli en grym webbdesigner. Jag kan direkt sÀga att det gÄtt vÀldigt bra med försÀljningen och intresset fanns Àven för att recensera och sprida ordet vidare.
I början var försĂ€ljningen skyhög, det har jag mina prenumeranter och Ă„terkommande besökare att tacka för. Ăven alla de som recenserat boken, bl.a Tommy K Johansson, Din IT Kunskap och Kaxigt.com tackar jag för deras bidrag.
Efter 2 veckor sÄ stagnerade försÀljningen till ett fÄtal i veckan. Nu 1 mÄnad senare sÄ hÄller försÀljningen till ett mindre antal i veckan. Det Àr med andra ord ett förvÀntat resultat och det Àr alltid roligt varje gÄng man gör en försÀljning. Planer finns pÄ att skriva fler e-böcker, inte bara för att sÀlja men för att göra en samling av information som Àr lÀttillgÀnglig, enkel och rakt pÄ sak, precis som min e-bok Àr tÀnkt att vara.
Vill du lÀra dig att bli en webbdesigner , eller bara fÄ en klar definition av vad yrket innefattar? LÀs om yrket webbdesigner hÀr.
-
gothenburg
-
Antonio
-
Magnus
-
Antonio
-
Jonna



